حال خوب زندگی با حامی لاین

آنچه یک پسر باید قبل از ازدواج بداند

آنچه یک پسر باید قبل از ازدواج بداند

ازدواج یک سنت مقدس چندین هزار ساله است که به واسطه آن خانواده شکل می گیرد.در این پست آنچه یک پسر باید قبل از ازدواج بداند را آماده کرده ایم. این روزها سرنوشت بسیاری از ازدواجها به طلاق منجر شده و تبعات زیادی را بر خانواده و جامعه تحمیل میکند که امیدواری با مطالعه این پست و افزایش دانش عمومی شاهد کاهش طلاق و ازدواج های ناصحیح باشیم.

یکی از عواملی که میتواند ازدواج را با شکست مواجه کند؛ عدم درک صحیح از زندگی زناشویی توسط طرفین است. پسران و دختران بدون شناخت کافی و درست از آنچه که منتظرشان است، ازدواج کرده و با شکست در زندگی مشترک مواجه میشوند.

ما در این مقاله تصمیم داریم در مورد ” آنچه یک پسر باید قبل از ازدواج بداند ” با شما صحبت کنیم. امیدواریم مطالب این مقاله در آگاهی بخشی به آقایان قبل از وارد شدن به ازدواج موثر باشد. با ما همراه شوید.

چرا ازدواج کنیم؟

نیاز به ازدواج، یک نیاز بنیادی ست که پس از سن بلوغ خود را در وجود هر دختر  و پسری نمایان میسازد. خداوند انسانها را جفت آفریده است و مبنای تداوم زندگی بشر را بر پایه این پیوند مقدس قرار داده است. افراد به واسطه ازدواج میتوانند از خانواده اولیه خود جدا شده و استقلال عمل و فکری بیشتری بدست آورند.

داشتن یک همدم، همراز و یار در زندگی قطعا به شما انرژی مضاعفی میدهد که میتوانید از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

به راستی چه محیط دیگری به جز کانون خانواده وجود دارد که بتواند تمام نیازهای انسان را اینقدر کامل و سالم برطرف کرده و به رشد او کمک کند؟ افراد با ازدواج کامل شده و بسیاری از اضطرابهای درونی خود را رها میکنند.

سه عامل موثر در تشکیل خانواده و ازدواج

عوامل بسیاری وجود دارد که افراد را میتواند به تشکیل خانواده و ازدواج سوق دهد. اگر بخواهیم سه مورد از پررنگ ترین عوامل موثر در در تشکیل خانواده و ازدواج را بیان کنیم؛ میتوانیم سه مورد را نام ببریم: نیاز اقتصادی، میل به فرزند و عشق.

همانطور که میدانید؛ میل به داشتن فرزند لازمه بقای بشریت است که با ازدواج به سمت آن حرکت میکنیم. میل به عشق، والایش نیاز جنسی است. مهرورزی و پاسخ به نیازهای جنسی از جمله موضوعاتی ست که انگیزه افراد را از تشکیل خانواده شامل میشود. نیازهای اقتصادی نیز از مقدمات رسیدن به اهداف ازدواج هستند.

چه زمانی برای ازدواج مناسب است؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که به راستی چه زمانی برای ازدواج من مناسب بوده و می توانم در زندگی زناشویی عملکرد موثر تر داشته باشم؟ پاسخ به این سوال بستگی به مواردی دارد که باید قبل از هرچیز خودتان با خودتان صادق بوده و به آن پاسخ دهید.

به طور کلی می توانیم بگوییم هر زمان که آمادگی روانی و اجتماعی ازدواج را داشتید و اطمینان حاصل کردید که نیاز به تشکیل خانواده در شما وجود دارد و این نیاز به واسطه فشارهای خانواده و دیگران القا نشده است؛ می توان گفت زمان ازدواج شما فرا رسیده است.

آنچه که یک پسر باید قبل از ازدواج بداند

حال که با اهمیت مفهوم ازدواج آشنا شده و زمان مناسب ازدواج را دریافتید؛ لازم است در مورد نکاتی صحبت کنیم که باید قبل از ازدواج بدانید تا بتوانید شانس موفقیت را در زندگی زناشویی خود افزایش دهید.

ازدواج یک سفر دونفره است

ازدواج یک سفر دونفره است. منظور ما از بیان این جمله آن است که پیش از هرچیزی باید مفهوم مشترک ازدواج را دریابید. زن و مرد از حقوق مشترکی در ازدواج برخوردار هستند و قطعا هیچ ازدواج موفقی را نمی بینید که با خودرای بودن و خودخواهی های فردی طرفین شکل گرفته و ادامه پیدا کند. بنابراین قبل از ازدواج باید بدانید که گذشت کردن و فداکاری از ملزومات داشتن یک رابطه دونفره سالم است.

شما بارها و بارها باید یکدیگر را ببخشید و خطاپوش باشید در غیراین صورت در کنار هیچکس مدت زیادی دوام نخواهید آورد.

آنچه یک پسر باید قبل از ازدواج بداند

مطمئن شوید که باهم بودن را بیش از تنهایی میخواهید

افراد زیادی هستند که ازدواج می کنند ولی کماکان سبک زندگی مجردی خود را پیش گرفته و تغییری در آن نمی دهند. همانطور که گفتیم؛ ازدواج یک سفر دونفره است و در این سفر باید به هر دوی شما خوش بگذرد. بنابراین قبل از اینکه خود را درگیر این مسئولیت همیشگی کنید؛ لازم است نسبت به این مسئله آگاه بوده و یک تصمیم قطعی بگیرید.

صادقانه با خودتان خلوت کنید و ببینید آیا بودن در کنار کسی و اشتراک زندگی و نیازهایتان با او را بیشتر می پسندید یا تنهایی خود را. این موضوع می تواند از بروز بسیاری از مسائل در آینده پیشگیری کند.

داستان گذشته ها را به پایان رسانده باشید

این طبیعی ست که هرکدام از ما قبل از ازدواج، پیشینه ای داریم و ممکن است شکست های عاطفی را تجربه کرده باشیم. به هرحال همه شانس این موضوع را ندارند که اولین انتخاب عاشقانه آنها، درست ترین انتخاب بوده و به یک زندگی زناشویی موفق تبدیل شود.

اما مسئله اینجاست که گذشته می تواند در زندگی آینده ما اثر گذاشته و ما را دچار یک سیکل معیوب کند. برای جلوگیری از این رخداد لازم است که زمانی تصمیم به شروع یک رابطه جدید و ازدواح بگیرید که از آثار روابط قبلی فاصله گرفته اید و احساسات ناشی از روابط قبلی شما را هدایت نمیکند.

به پدر شدن فکر کنید

زوج های زیادی هستند که تصمیم میگیرند هرگز بچه دار نشوند اما با این حال این موضوع را در نظر داشته باشید که ازدواج به معنای تشکیل خانواده است و در این خانواده ممکن است فرزندی هم به دنیا بیاید. میل به پدر شدن را در خودتان شناسایی کرده و با  این میل صادق باشید. لازم است قبل از ازدواج به این موضوع اهمیت دهید چراکه بسیاری از زوجین به دلیل تمایل متفاوتی که نسبت به این موضوع دارند؛ به طلاق می رسند.

به سختی های مسیر پیش رو فکر کنید

ازدواج یک اتفاق رایج اما سخت است. قطعا چالش های زیادی در این مسیر وجود دارد که مدیریت آنها کار هرکسی نیست. البته که ما نمی خواهیم شما را از این اتفاق خوشایند بترسانیم. با این حال لازم است به این مسیر، نگاهی روشنتر داشته و نسبت به آن آگاهی لازم را داشته باشید.

قبل از اینکه وارد یک رابطه شوید باید خودتان را برای وارد شدن به رابطه قوی و آماده نگهدارید.

قطعا موضوعات زیادی وجود دارد که می توانید با درک آنها در زندگی زناشویی خود موفق تر عمل کرده و رفتاری پخته تر داشته باشید. امیدواریم این مقاله توانسته باشد بخشی از سوالات شما را پوشش داده و به شما در باب این موضوع کمک کرده باشد.

از این که مقاله آنچه یک پسر باید قبل از ازدواج بداند را با دقت مطالعه کرده اید سپاسگذاریم.

برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج با روانشناسان مجرب در اپلیکیشن حامی لاین گفتگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.