حال خوب زندگی با حامی لاین

راهکار عالی برای مقابله با شکست عاطفی در یک رابطه عاشقانه!

شکست عاطفی

تجربه شکست عاطفی برای هر کسی سخت و دشوار است! احساس شکست و کافی نبودن در یک رابطه عاطفی می‌تواند به طرز وحشتناکی روحیه شمارا نابود کند و تمامی ابعاد زندگی‌تان را تحت تأثیر خود قرار دهد.

اگر شما هم در رابطه عاطفی‌تان احساس شکست و طردشدگی می‌کنید و توسط افکار منفی مورد حمله قرار می‌گیرید بهتر است همین حالا اشک‌هایتان را پاک کنید و برای مقابله با این احساس بد و ورود به یک زندگی جدید سرشار از عشق آماده شوید!

در این مطلب، بهترین راهکارها برای مقابله با شکست عاطفی و رهایی از بار سنگین احساسی آن آورده شده است، اگر شما هم درگیر شکست عشقی بوده‌اید و به دنبال پلی برای دستیابی دوباره به شادی و احساس خوب هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید!

 

شکست عاطفی چیست؟

روان‌شناسان معتقدند هرگونه ناکامی در مسیر یک رابطه عاطفی برای یکی از طرفین از جمله احساس دوست داشتنی نبودن، طردشدگی، بی‌ثمر بودن یک رابطه احساسی و مواردی از این دسته به شکست عاطفی مربوط می‌شود.

 

با کمک این۷ راهکار، به جنگ بار سنگین شکست عشقی‌تان بروید!

خلاصی از فکرهای مزاحم و منفی بعد از شکست عشقی کار سختی نیست! شما می‌توانید به سادگی با کمک راهکار زیر از خاطرات آزار دهنده رابطه عاشقانه‌تان که ثمری نداشته است، خلاص شوید. برای رسیدن به یک زندگی جدید و چشیدن دوباره طعم خوشبختی واقعی راهکارهای زیر را به کار ببرید.

ترمیم شکست عاطفی با حامی لاین

 

  1. واقعیت را بپذیرید

اولین قدم برای مقابله با شکست عاطفی، پذیرش بی‌قیدوشرط موضوع است، دنبال بهانه‌گیری یا برگشت یار عاطفی‌تان نباشید اگر فکر می‌کنید رابطه احساسی‌تان به بن بست خورده است و همه چیز تمامی شده واقعیت را همانطور که هست، بپذیرید تا بتوانید ساده‌تر با آن مقابله کنید.

  1. دست از خیال‌بافی بردارید

شاید وسوسه شوید در خیالات‌تان با شریک عاطفی که حالا دیگر نیست حرف بزنید، در دودل کنید و شاید از احساسات‌تان بگویید، بهتر است این کار را نیز انجام ندهید و راه هر گونه خیال‌بافی و واگویه‌های ذهنی را بر مغزتان ببندید.

شاید در ابتدا استفاده از گفت‌وگوهای ذهنی بتواند به شما برای مقابله با شکست عاطفی‌تان کمک کند اما بعد از گذشت چند هفته از واقعیت جدا خواهید شد و این موضوع می‌تواند عواقب شکست عاطفی را برای شما سنگین‌تر کند.

  1. گریه کنید

به چشمان‌تان اجازه گریستن دهید! شما نیاز دارید برای رهایی از فشار روحی سنگینی که با آن در حال جنگ هستید گریه کنید، گریه کردن به آرام کردن قلب و ذهن شما جهت پذیرش بهتر موضوع و رهایی از دغدغه‌های ذهنی کمک می‌کند.

البته یادتان باشد که یک‌بار برای تمامی چیزهایی که از دست داده‌اید و رؤیابافی‌های ذهنتان گریه کنید و سپس به خودتان قول بدهید که از این به بعد قرار است زندگی جدیدی را شروع کنید.

  1. خاطرات را حذف کنید!

هر نوع خاطره فیزیکی و مجازی رابطه گذشته را از زندگی‌تان پاک کنید، این دسته خاطرات می‌تواند شامل عکس، تصاویر و فیلم‌های دونفره باشد حتی چت‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی نیز بخشی از خاطرات شما محسوب می‌شوند که باید بعد از تجربه شکست عاطفی آن‌ها را از بین ببرید.

حفظ این دسته از خاطرات شاید در ظاهر احساس خوبی به شما بدهد اما با دیدن و لمس کردن آن‌ها ذهنتان با شما برای ورود به یک زندگی جدید و مقابله با شکست عاطفی لجبازی خواهد کرد پس اگر خودتان و سلامت روانتان را دوست دارید همین حالا با تمامی خاطرات گذشته خداحافظی کنید.

  1. دنبال رابطه مجدد نباشید

پس از تجربه شکست عشقی، ورود به یک رابطه عاطفی جدید موفق در زمان کوتاه، کار سخت و دشواری است، اگر به تازگی از یک رابطه عاطفی خارجی شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم به خودتان زمان بدهید و زمانی را صرف شناخت بهتر علائق و احساسات‌تان کنید.

شاید تصور کنید که می‌توانید با شروع یک رابطه عاشقانه جدید شکست عشقی‌تان را فراموش کنید اما ذهن شما هنوز آمادگی برخورد با یک فرد جدید در فضای عاشقانه را ندارد و شروع یک رابطه احساسی می‌تواند منجر به ایجاد حس بد دوباره در شما شود.

  1. هدف جدید تعریف کنید

یکی از بهترین کارها برای رهایی از افکار و احساسات منفی بعد از تجربه شکست عشقی، تعریف کردن اهداف جدید در مسیر زندگی است، پیشنهاد می‌کنیم یک ورقه کاغذ و خودکار بردارید و لیستی از علایق و رؤیاهایتان بنویسید و برنامه‌هایی را جهت دستیابی به آن‌ها ترتیب دهید.

حس فعال بودن و تلاش برای رسیدن به خواسته‌ها می‌تواند به طرز معجزه آسایی شمارا از درگیری‌های ذهنی که شکست عاطفی‌تان برای شما ایجاد کرده است خلاص کند.

  1. سفر کنید

سفر به طبیعت و شهرهای جدید را برای سلامی دوباره به یک زندگی شیرین و لذت‌بخش فراموش نکنید، بهتر است چند روزی برای عوض کردن حال و هوایتان به یک سفر مجردی تنها بروید، پیشنهاد می‌کنیم مناطق طبیعی خوش آب و هوا را برای سفرتان انتخاب کنید تا حس و حال روانی‌تان عوض شود و احساس خوب در مغزتان جریان پیدا کند.

 

برای رهایی از بار سنگین شکست عاطفی، حامی لاین در کنار شماست!

حل مشکلات روحی و روانی از جمله آسیب‌های عاطفی نیاز به زمان و تخصص دارد، شاید شما حتی با به کار بستن موارد مطرح شده در این مطلب، احساس شادی و رضایت درونی ایده آل را احساس نکنید و تصور کنید که دیگر راهی برای دستیابی به شادی واقعی و رهایی از بار سنگین شکست عاطفی ندارید!

اما صبر کنید اوضاع، آنقدر هم که فکر می‌کنید بد نیست و تنها کافی است در این مسیر از روان‌شناسان کاربلد و خبره کمک بگیرید تا بتوانید خیلی ساده از مسیر شکست عاطفی‌تان عبور کنید.

برای این کار روان‌شناسان و مشاوران تیم حامی آنلاین با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه حل مشکلات عاطفی و احساسی در خدمت شما هستند.

 

سخن پایانی

در این مطلب، مروری کوتاه بر مهم‌ترین دلایل ایجاد شکست عاطفی و راهکارهای کاربردی برای مقابله با آن را داشتیم، پیشنهاد می‌کنیم اگر شما نیز درگیر احساس شکست عاطفی هستید تمامی راهبردهای ارائه شده در این مطلب را به کار ببندید.

همچنین روان‌شناسان خبره تیم حامی آنلاین برای رهایی از احساسات و افکار منفی شکست عاطفی در کنار شما هستند تنها کافی است اپلیکیشن حامی لاین را نصب کنید و دغدغه‌های خودتان در این رابطه را با مشاوران و روان‌شناسان تیم ما بصورت چتی یا تلفنی مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.